معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
آقاي همتيان معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري از فرمانداري گرمسار بازديد نمودند. 1395/08/04
به گزارش روابط عمومي استانداري :
آقاي همتيان معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري از فرمانداري گرمسار بازديد نمودند.
پيرو سفرهاي دوره اي معاونت محترم هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري به شهرستان هاي استان، روز دوشنبه مورخ سوم آبان ماه 1395، جناب آقاي همتيان به همراه مديران معاونت به شهرستان گرمسار سفر كردند.
در اين بازديد ضمن ديدار با امام جمعه محترم گرمسار، جلسه اي در محل فرمانداري با فرماندار و بخشداران برگزار شد. همچنين بازديد از بخشداري ايوانكي انجام شده و ديداري نيز با كاركنان بخشداري برگزار شد. درخاتمه سفر، از مركز آموزش برق و مكانيك (زيرمجموعه دانشگاه آزاد گرمسار) و يك واحد توليد و پرورش شتر مرغ بازديد به عمل آمد.
در ديدار با امام جمعه محترم گرمسار كه با حضور آقاي طاهري فرماندار، آقاي همتي معاون فرماندار و آقاي حسن آبادي بخشدار مركزي گرمسار برگزار شد،جناب اقاي همتيان اطلاعات مختصري از اقدامات و برنامه هاي در دست اجراي حوزه مسووليتي معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع در سطح استان و بويژه در شهرستان گرمسار ارايه نمودند.
در اين ديدار حجت الاسلام مهدي نژاد ضمن تشكر از دولت بابت پيگيري و تلاشهاي خوبي كه براي رفع مشكلات ميهن اسلامي و استان سمنان انجام داده است، عنوان داشتند در مجموع و با توجه به مشكلاتي كه در تمامي دولت ها وجود داشته، آقاي دكتر روحاني كابينه موفقي داشته كه منجر به باز شدن گره ها شده است.
ايشان با طرح اين موضوع كه يكي از مشكلات، بروكراسي اداري است كه بايد اصلاح شود، عنوان نمودند حضور خانم ها در مشاغل خصوصي خارج از عرف و مقررات تا پاسي از شب بخصوص در محيط بازار، زيبنده استان نيست.
مهمترين نكاتي كه از سوي فرماندار محترم در راستاي معرفي شهرستان و بررسي و رفع مسايل و مشكلات شهرستان گرمسار اشاره شد، به قرار ذيل است:
- جمعيت شهرستان گرمسار حدود 80 هزار نفر است.
- اين شهرستان داراي 120 موسسه آموزش عالي ، 24000 نفر دانشجو و 12000 نفر دانش آموز و دو حوزه علميه فعال است.
- 50 درصد صنايع كل استان در گرمسار مستقر است.
- شهرستان گرمسار از لحاظ كشاورزي، صنايع و دامداري در استان داراي جايگاه مناسبي است.
- حجم سرمايه گذاري در اين شهرستان بالاست.
- از لحاظ سياسي، وحدت كامل حكمفرما بوده و ميزان مشاركت مردم در انتخابات گذشته 75 درصد بوده است.
- اين شهرستان 800 نفر جانباز و آزاده و 338 نفر شهيد تقديم جامعه اسلامي كرده است.
- در سال 94 حدود 12 درصد از سطح زير كشت شهرستان به آبياري نوين مجهز شده و 20 درصد نيز تغيير در الگوي كشت ايجاد شده است.
- تامين آب مهمترين مساله اين شهرستان بوده و در كشاورزي بر كاشت و برداشت پسته و زيتون متمركز است.
- شهر ايوانكي به عنوان پيشاني استان به دليل وجود زيرساخت ها و پتانسيل مطلوب، در حال تكميل شهر جديد براي جذب و استقرار 50 هزار نفر جمعيت است.
- يكي از مشكلات اين شهرستان، مهاجرت زياد و حاشيه نشيني است كه براي جلوگيري از آسيب هاي مختلف اجتماعي از جمله اعتياد و طلاق، آموزش خانواده ها و جوانان در دستور كار بوده است.
در اين سفر جناب آقاي همتيان معاون محترم هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري به موارد ذيل اشاره نمودند:
استانداري تلاش كرد تا براي رفع مشكلات اقتصادي استان، كارگروه "تسهيل و رفع موانع توليد" را در استان تشكيل دهد و با مشاركت بانك هاي استان با رقم 440 ميليارد تومان از طريق سايت "بهين ياب" به رفع مشكلات توليد بپردازد.
خوشبختانه حضور وزير محترم اقتصاد و دارايي جناب آقاي دكتر طيب نيا به عنوان معين استان سمنان هر دو ماه يكبار و به همراه تمامي معاونين و مديران، فرصت بسيار مناسبي براي شناسايي، بررسي و حل مشكلات اقتصادي استان در سال "اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل" فراهم نموده است. در همين راستا 2700 ميليارد تومان جذب سرمايه در استان صورت گرفته كه مشاركت و حضور بخش خصوصي و كمك به رفع موانع اداري براي سرمايه گذاري و حفظ اين موضوع در دستور كار استانداري مي باشد.

تصاوير :
 
 
 
تعداد بازدید: 53
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal