معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
توسعه دولت الكترونيكي خدمتي ماندگار  در استان سمنان است 1395/02/12
استاندار سمنان:
توسعه دولت الكترونيكي خدمتي ماندگار در استان سمنان است
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان:
كارگروه توسعه دولت الكترونيك استان سمنان با حضور استاندار سمنان و همتيان معاون اقتصادي و منابع انساني استانداري سمنان و اعضاي كارگروه در محل سالن غدير استانداري سمنان با موضوع توسعه دولت الكترونيك در استان برگزار شد
در اين جلسه استاندارسمنان با اشاره به اهميت توسعه دولت الكترونيك در استان گفت اشاره به تاكيد دولت تدبير و اميد مبني بر تحقق دولت الكترونيك ، مسئولان استان بايد به گونه اي برنامه ريزي كنند كه اين مهم در سطح استان به منصه ظهور برسد و با توجه به اينكه در استان سمنان زير ساختهاي فر اهم است بايد اين مسير را زودتر طي كنيم تا الگويي در كشور باشيم .وي با اشاره به سفر رئيس جمهور و ارائه طرح ها گفت ما از رياست محترم جمهور خواستيم تا زمينه ها و امكانات و اعتبارات لازم جهت اجراي دولت الكترونيك را در استان فراهم شده تا اين امر در استان سمنان آغاز گردد
محمد رضاخباز با تأكيد براينكه سرعت در اجراي امور، نظارت دقيق تر بر فرايند ارائه خدمات و كاهش حجم مراجعات مردم، سه راهبرد كليدي در تحقق دولت الكترونيك بشمار مي رود افزود :براي اصلاح امور مردم، رفع گرفتاري و.پاسخگويي به درخواستهاي مردم و براي حفظ حرمت ارباب رجوع ضروري است كه اين امر مهم محقق شود .
استاندار سمنان همچنين با اشاره به نقش سامد " شبكه ارتباط مردم و دولت رابلوغ فكري دولت در بحث دولت الكترونيك گفت: با استفاده از سامانه الكترونيكي ارتباط دولت و مردم، ضمن كاهش هزينه و شتاب بخشيدن به كارهاو با حذف بوروكراسي اداري و مكاتبات كاغذي مردم در دستگاه ها مردم در انجام امور خود احساس رضايتمندي بيشتري نسبت به خدمات ارائه شده از سوي دولت خواهند داشت.
وي الزامات اتصال به شبكه دولت الكترونيك با هدف سهولت در صدور مجوزهاي واحدهاي توليدي و صنعتي را مورد تأكيد قرار داد و اظهارداشت: مديران بايد به اين باور برسند كه الكترونيكي شدن امور، تسهيل بخش در تمامي حوزه ها است و خدمت به مردم از درگاه الكترونيك بسياري از خدمات را تسريع مي بخشد.
وي با بيان اينكه اهميت دادن به ارائه خدمات موثر دولت الكترونيك شرايطي را به وجود مي آورد كه باعث جذب سرمايه گذاران و سرمايه گذاري نيز مي شود، گفت: تامين زيرساخت ها، مهم ترين بخش توسعه دولت الكترونيكي است كه بايد مورد توجه مسئولان باشد تا در اين بستر توسعه استان محقق شود.
استاندار سمنان گفت : دستگاههاي اجرايي بايد با تمام توان و ظرفيتها و پتانسيلهاي خود در جهت تسريع در روند اجراي اين امر خطير و مهم در استان گام بردارند.
ايشان اذعان داشت: اگر ما به اصلاح نظام اداري ، شفاف سازي سالم سازي خدمات دولت و رفاه مردم معتقديم اين امر محقق نخواهد شد مگر با راه اندازي دولت الكترونيك. كه اين امر مهم خدمتي است ماندگاربا هدف اصلاح و سالم سازي نظام اداري ، تسريع ارائه خدمات مطلوب دولت به مردم كه بايد در استان سمنان محقق شود .
همتيان معاون اقتصادي و منابع انساني استاندار در اين جلسه با ابراز خرسندي از اقدامات انجام شده در استان سمنان با تاكيد بر تسريع در روند اجرايي شدن شبكه دولت الكترونيك در استان سمنان از مديران خواست تا با دقت نظر بيشتري گام بردارند .
ايشان با اشاره به اينكه راه اندازي دولت الكترونيك در استان سمنان نقش مهمي در جهت خدمت بيشتر به مردم دارد تصريح كرد : بايدتدابير لازم همه موانع و مشكلات در سر راه توسعه دولت الكترونيك حل گردد وبا تشريك مساعي و هم افزايي تمامي دستگاههاي اجرايي در استان و مديران و كارشناسان توانمند اين مهم محقق گردد .
در ادامه جلسه همچنين همتيان معاون امور اقتصادي و منابع انساني استانداري ، مهندس مرادي مدير كل دفتر فناوري و ارتباطات استانداري و مهندس شهاب مدير كل فناوري اطلاعات استان سمنان گزارش جامعي از اقدامات انجام گرفته در جهت توسعه دولت الكترونيك در استان سمنان را ارائه نمودند .
تعداد بازدید: 27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal