معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
جامعه بدون پژوهش، دچار ركود مي شود 1395/09/15
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري:
جامعه بدون پژوهش، دچار ركود مي شود
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان:
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري در آيين گشايش دومين جشنواره هفته پژوهش سمنان در پارك علم و فناوري استان در شاهرود، افزود: پژوهش حوزه گسترده اي را شامل مي شود و نبايد به بخش خاصي محدود شود.
وي زمان كنوني را در پرداختن به پژوهش بسيار خطير خواند و گفت: خودكفايي در بخش هاي مختلف نيازمند انجام پژوهش هاي بيشتر است.
ايشان به برنامه هاي وزارتخانه هاي كشور و علوم ، تحقيقات و فناوري در امرپژوهش اشاره كرد و گفت: اين امر نشان دهنده اهميت پژوهش نزدمسوولان كشور است.
وي هدف اصلي اين دو وزارتخانه را توسعه اقتصاد مقاومتي و شركت هاي دانش بنيان خواند و گفت: حمايت از واحدهاي توليدي كوچك و متوسط از برنامه هاي اصلي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي است.
همتيان درباره حمايت از شركت هاي كوچك و متوسط در استان هم گفت: از چهار هزارو300ميلياردريال تسهيلات كه قرار بود به واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط داده شود، تا كنون دو هزارو 860 ميليارد ريال به 528 واحد صنعتي پرداخت شده است و اين روند همچنان ادامه دارد.
وي به اشتغال دانش آموختگان دانشگاه ها هم اشاره كرد و گفت:آنان بايد با استفاده از تجربه هاي موفق شركت هاي دانش بنيان و حمايت مسوولان ، شغل مناسبي را در پيش گيرند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسع منابع استانداري بر توانمندي علمي استان تاكيد كرد و گفت:در ستاد اقتصاد مقاومتي استان به امور زيربنايي ، صنعت و معدن، گردشگري و كشاورزي توجه شده كه شكوفايي آن ها به پژوهش نياز دارند.
وي گفت: اتاق فكري با محوريت دفتر مركز برنامه ريزي و فناوري استانداري استان سمنان تشكيل شده كه آب، رونق گردشگري و اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال از محورهاي مورد بحث آن است.
در جشنواره پژوهش و فناوري استان سمنان 170 پژوهشگر، 65 ايده پرداز، 37 فناور و 30شركت دانش بنيان شركت كرده اند.
همچنين 60 غرفه از دستاوردهاي پژوهشي، علمي و تحقيقاتي نيز برپا شده است.
تعداد بازدید: 98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal