معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
ارتقای سطح آمادگی پدافند غیرعامل در مقابل تهدیدات موجود 1396/05/09
به گزارش دفتر برنامه ریزی،نوسازی و تحول اداری
ارتقای سطح آمادگی پدافند غیرعامل در مقابل تهدیدات موجود

در دومین جلسه ی کمیته ی پدافند غیرعامل استانداری سمنان که در محل ساختمان مدیریت بحران استان در روز دوشنبه مورخ 9/5/96 با حضور جناب آقای همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و مدیران پدافند غیرعامل، برنامه ریزی، اداری مالی، فناوری اطلاعات و مدیریت بحران و ... برگزار شد، مباحث ذیل مطرح گردید:

1. تشریح وضعیت حملات سایبری در سطح بین الملل تا حدی که سال 2017 به حملات سایبری نام گرفته و 200 کشور در این خصوص دچار لطمات و صدمات جدی شدند تا حدی که ناتو به تشکیل ارتش سایبری مبادرت ورزیده است.

2. نیاز به مشارکت و آموزش تمامی مخاطبین در سه گروه : الف- مدیران و کارکنان (از طریق سازمان برنامه و بودجه و استانداری انجام خواهد شد)؛ ب- نخبگان و متخصصین که به پیشنهاد مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری تحقق این بند به روش ارائه مقاله و انتقال تجارب صورت خواهد پذیرفت؛ ج- عموم مردم که تحقق این بند نیز می بایست از طریق همکاری صدا و سیما و نشریات انجام شود.

3. تاکید فناوری اطلاعات به فراگیری جدی این آموزش ها و اعمال آن در زندگی اداری و شخصی .

4. آقای مرتضائی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول ادری ضمن بیان عملکرد معاونت آموزش و پژوهش در دوره های آموزشی برگزار شده در حوزه ی پدافند غیرعامل شمل شش دوره ی آموزشی از جمله پدافند غیرعامل، جنگ نرم، تهدیدات زیستی، تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن در استانداری و فرمانداری های دامغان، سرخه، مهدیشهر، میامی و شاهرود به میزان 4632 نفر ساعت آموزش اقدام نموده است و برای شش ماه ی دوم سال 96 نیز برگزاری سه دوره ی جدید شامل مبانی پدافند غیر عامل، جنگ سایبری و تروریسم سایبری، سناریو نویسی و رزمایش پدافند غیر عامل را به میزان 56 ساعت در دستور کار دارد.

5. آقای همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری در پایان ضمن تقدیر از برگزاری دوره های آموزشی، خواستار افزایش سطح کیفی آموزش ها و گسترش آنها برای تمامی مخاطبان به خصوص مدیران و همچنین بروز شدن دوره ها، شد.

6. در این نشست همچنین اعلام شد دریافت و جذب یک درصد از اعتبارات تملک دارایی های دستگاه ها بر اساس قانون به منظور رفع نیازهای پدافند غیرعامل بود.

 

تعداد بازدید: 223
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal