معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
سند راهبردی مهارت استان برپایه اصول علمی، مزیت های نسبی استان و اقتصاد مقاومتی تدوین گردد 1397/03/12
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
سند راهبردی مهارت استان برپایه اصول علمی، مزیت های نسبی استان و اقتصاد مقاومتی تدوین گردد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با حضور در سازمان فنی و حرفه ای استان، راهکارهای مطلوبتر ترسیم سند مهارت‌آموزی در استان را تبیین نمود.
در این نشست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به نقش سازمان فنی و حرفه ای در آموزش مهارت ها و ارتباط آن با ایجاد اشتغال پایدار در جامعه خاطر نشان کرد: سالهاست که آموزش مهارت فنی وحرفه ای ارائه گردیده و هزینه های فراوانی هم شده، اما خروجی مثبت و نتیجه موثر آن هنوز نتوانسته منجر به اشتغال پایدار گردد اما با رویکرد جدید در پیش گرفته شده امید برای ایجاد تحول در این حوزه مشهود است.
دکتر عسگری بخشی از این نارسایی ها را مربوط به عدم وجود اطلاعات کافی از نیاز بازار کار دانست و با اشاره به تدوین سند راهبردی مهارت‌آموزی در استان خاطرنشان کرد: آموزش مهارت ها باید منجر به ایجاد اشتغال در فضای مطلوب کسب و کار شود، تا اهداف این سند با نیازهای بازار کار استان سنخیت یابد.
وی ویژگی سند مهارت آموزی را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، علمی و برخورداری از مزیت های نسبی استان برشمرد و گفت: سند فوق باید تجلی رفتار آموزشی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و قابل ارزیابی باشد تا آموزش های مهارتی تقاضا محور نگردد بلکه باید رویکرد مبتنی بر ظرفیت های موجود حوزه اشتغال در پیش گرفته شود.
سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی توسعه منابع استانداری سمنان در ادامه گفت: تقویت مهارت پذیری همراه با مدیریت انگیزه و علاقه در بین مهارت آموزان و افزایش نقش دستگاه‌ها با اشتغال در این سند باید طوری تنظیم گردد تا در شورای مهارت آموزی جهت گیری ها منجر به نتایج مثبتی شود.
وی در پایان با اشاره به تنظیم مهلت زمانی خاص برای تدوین سند، گفت: لازم است تا سند مهارت آموزی توسط متخصصین اهل فن در قالب مشاوره یا مجری طرح، بررسی و به طور مستمر مورد رصد قرار گیرد، تا در مسیر مزیت نسبی استان عملیاتی و اجرایی شود.
در این نشست فاطمه منصوری مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای استان سمنان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تدوین سند راهبردی مهارت آموزی استان، توضیحاتی را در زمینه مطالعات محیطی وشاخص های اصلی آموزش های مهارتی در استان سمنان ارایه نمود.
تعداد بازدید: 30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal