معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
لزوم نظارت بیشتر بانک مرکزی بر بانک‌های خصوصی/ بانک‌های خصوصی سمنان و ترانزیت نقدینگی به خارج استان 1397/03/21
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری عنوان کرد:
لزوم نظارت بیشتر بانک مرکزی بر بانک‌های خصوصی/ بانک‌های خصوصی سمنان و ترانزیت نقدینگی به خارج استان
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان: 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشستی با مدیران و روسای شعبات بانک های خصوصی استان، بحث تقویت اشتغال و تولید توسط بانک‌های خصوصی را جدی عنوان و اظهار کرد: بانک‌های خصوصی نباید عامل ترانزیت نقدینگی از استان شوند.
وی ادامه داد: بانک های خصوصی باید منابع مالی که می تواند به اقتصاد استان کمک کند را در خارج از استان هدایت کنند و در صورت مشاهده چنین موضوعی با خاطیان این ترانزیت به شدت برخورد خواهد شد .
سرپرست معاونت امورهماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به نقش سیستم بانکداری اسلامی در توسعه و پیشرفت در جامعه خاطرنشان کرد: بخشی از منابع مالی در سیستم بانکداری خصوصی وجود دارد که بنا به دلایلی، به خارج از استان هدایت شده و پاسخ جدی به مجموعه اقتصادی استان داده نمی‌شود، لذا امکان رصد و ارزیابی منابع مالی میسر نمی شود .
وی از تشکیل شورای هماهنگی بانک‌های خصوصی باهدف تقویت نظام بانکداری استان در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد : بر خلاف جریان سیاست‌های دولت حرکت کردن زیبنده بخش خصوصیِ اقتصاد کشور و بانکداری اسلامی نیست که در این راستا برگزاری نشست های مشترک بانک‌های دولتی و خصوصی یک ضرورت است .
عسگری با اشاره به مشکلات موجود در نظام جامع بانکداری تصریح کرد: سیاست ها و تصمیمات سیستم بانکداری خصوصی نباید خدشه ای به اعتماد مردم و اقتصاد کشور وارد کند لذا مجموعه مدیریتی استان با بانک‌هایی که به برنامه های توسعه استان توجه نکنند برخورد می‌ کند.
وی‌ مشارکت دادن بانکداری خصوصی در توسعه و ایجاد اشتغال پایدار استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: بانک مرکزی بر فعالیت بانک‌های خصوصی باید نظارت بیشتری کند تا با اعتماد سازی، پاسخگویی و شفاف سازی بتوان بانکداری خصوصی را در جهت پایداری به تعهدات خود با اختیار عمل بیشتر حمایت کرد تا آنها بتوانند عملکرد خوبی در جذب منابع و کمک به اقتصاد استان در زمینه ایجاد اشتغال و تولید داشته باشند
تعداد بازدید: 12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal