معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
اولویت های توسعه استان به عنوان محور فعالیت های پژوهشی قرار گیرد 1397/03/23
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
اولویت های توسعه استان به عنوان محور فعالیت های پژوهشی قرار گیرد
به گزارش روابط عمومی و امور بین المل استانداری سمنان:
اولین جلسه کارگروه آموزش و پژوهش استان در سال جاری به ریاست معاون امورهماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور اعضای این کارگروه تخصصی در محل سالن کوثر استانداری سمنان برگزار گردید.
در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به مقوله های مهم و استراتژیک، صنعت،کشاورزی، آب و گردشگری به عنوان محورهای توسعه در استان گفت: یکی از مهمترین اقدامات کارگروه، باید تحقیق و پژوهش جدی در رابطه با مولفه های توسعه استان باشد، که نباید از آن غفلت‌ کرد.
دکتر عسگری اصلاح نگاه‌ها‌ و دیدگاه‌ها در بدنه اعضای فعلی کارگروه را یادآور شد و گفت: اقدامات و پژوهش ها در کارگروه باید منجر به هدفمندی،تولیدی و رضایتمندی مردم شود که این موضوع بار مسئولیت اعضا ودستگاه‌های اجرایی عضو را سنگین تر و جدی تر می کند.
وی ضمن تاکید بر تقویت مراکز دانش بنیان و پارک های علم وفناوری در استان افزود: برنامه ریزی ها و جهت دهی باید به سمت و سویی رود که مراکز علمی استان به محل رفت وآمد واحدهای تولیدی منجرشود تا بتوان خلا مسایل تئوری و عملی را در جامعه کاهش داد.
معاون هماهنگی امور ‌اقتصادی و توسعه منابع استانداری خلا تعهد در نظام آموزشی را یک آفت جدی برشمردوگفت: مشارکت حداکثری دستگاهها با بدنه تخصصی و کارشناسی نیاز اصلی این گونه جلسات است که استمرار آنها با جدیت در قالب کارگروه مشترک برای هر حوزه اولویت دار توسعه استان مورد تاکید است.
ایشان افزود: فضای استان یک فضای مناسب برای ایجاد اشتغال است که باید تعامل بیشتر دانشگاه در محیط های کارآفرینی فراهم شود،تا به نتایجی دست یافت.
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان با انتقاد از عدم همخوانی آمار مراکز دانش بنیان با تعداد آمار دانشجویان استان یادآور شد: توقع این است که دانشگاهها با ارایه ایده و کارآفرینی بیشتر ورود پیدا کند و با حضور فعال تر در جشنواره ها و تخصصی برپاکردن نمایشگاهها‌ و تقویت شورای راهبردی پارک های فناوری بتوان گام ارزشمندی را در پیشبرد اهداف آموزش و پژوهش در استان برداشت.
در این جلسه پس از ارایه گزارشی از حسن سعدالدین رئیس کارگروه آموزش وپژوهش استان سمنان در رابطه با اقدامات انجام شده، هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود در رابطه با موانع و چالش های موجود پرداختند که در پایان تصمیمات لازم جهت تقویت این جلسات ارایه گردید‌.

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal