معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
توسعه پایدار در استان بدون مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود 1397/03/23
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
توسعه پایدار در استان بدون مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان سرخه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید گفت: توسعه پایدار در استان بدون مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود.
وی پس از بازدید میدانی از طرح های سرمایه گذاری و برخی واحدهای تولیدی شهرستان سرخه با حضور درجلسه کارگروه تخصصی اشتغال و توسعه، جذب و حمایت از سرمایه گذاری این شهرستان از زنجیروار بودن فرایند تولید با هدف ایجاد اشتغال پایدار حمایت کرد.
ایشان با اشاره به دو مقوله مهم اشتغال و تولید برای دستیابی به توسعه استان خاطرنشان کرد: مکلف‌ایم تا پایان دولت دوازدهم، فرصت شغلی برای هر کس که در سطح استان به دنبال کار است را فراهم نماییم، لذا در این راستا نگاه‌ها باید عملیاتی شود و همه مسئولین تلاش خود را دوچندان نمایند.
دکتر حشمت الله عسگری با اشاره به ظرفیت و پتانسیل های استان در زمینه های مختلف‌ زنجیروار بودن فرایند تولید را مهم ارزیابی کرد و گفت: نگاه به طرح های توسعه‌طلبانه باید زنجیروار باشد تا تولید کننده با اعتماد بیشتر به دنبال ایجاد اشتغال باشد که این امر می طلبد مدیران اطلاعات اقتصادی خود را نیز به روز کنند و با تعهد و اراده قویتر هماهنگی بیشتر کارها را به پیش ببرند.
وی توجه به معاش مردم در تصمیم گیری ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: توسعه منهای مشارکت مردم جواب نمی دهد لذا مردم باید در توسعه مشارکت فعالی داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی، همه جانبه بودن طرح برای توسعه و افزایش ظرفیت توسعه در آینده را از طرح‌های اولویت دار و مورد حمایت استان برشمرد و گفت: با توجه به پتانسیل هر منطقه و طی بازدیدهای میدانی جهت رفع موانع و ایجاد فرصت های شغلی در استان طرح ها را رصد و مورد حمایت قرار می دهیم.
دکتر عسگری عدم حضور فارغ التحصیلان دانشگاهی به فعالیت و کار در بخش خصوصی را یک معضل اساسی در جامعه برشمرد و گفت: جهت یابی باید به سمت و سویی باشد که طبق وعده اعلام شده برای استان اشتغال توأم با مهارت محقق شود تا فرصت ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان جویای کار فراهم شود.
وی با اشاره به بحث حمایت از اشتغال روستایی و عشایری، خانگی و فراگیر در سطح استان خاطرنشان کرد: در شهرستان سرخه با توجه به جمعیت موجود و دارا بودن پتانسیل معدنی، صنعتی و گردشکری در جذب اعتبارات طرح های اشتغالزا باید همه مسئولین با اراده و همت بیشتری تلاش کنند تا به نتایج رضایتمندی دست یابیم.
در این نشست پس از ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات جمعی از مدیران استانی و شهرستانی جهت رفع موانع اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری در شهرستان سرخه، تصمیماتی جهت این موضوع برای طرح ها و واحدهای تولیدی مورد بازدیداتخاذ گردید.
تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal