معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
استان سمنان زمینه مناسبی برای کسب و کار استارتاپ ها دارد 1397/03/29
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
استان سمنان زمینه مناسبی برای کسب و کار استارتاپ ها دارد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
جلسه ستاد راهبردی توسعه و رونق اقتصادی استان با محوریت ایجاد فضای کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات استان به ریاست دکتر حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان و حضور اعضای این ستاد 28 خرداد ماه در محل سالن کوثر استانداری سمنان برگزار گردید.
در این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به نقش استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در ایجاد کسب وکار در فضای مجازی گفت: هوشمند سازی، ظرفیتی را ایجاد می‌کند که به تبع آن موجب می شود که ict با بدنه دستگاه‌های تخصصی این مجموعه جمع شود تا در نهایت به ایجاد اشتغال منجر گردد لذا استفاده از این‌ فرصت با توجه به ظرفیت ها و ریرساخت های ارتباطاتی استان یک ضرورت است.
دکتر حشمت الله عسگری با اشاره به تعداد فراوان مراکز دانشگاهی و افزایش دانشجویان در استان یادآور شد: استفاده حداکثری از ظرفیت های ict در شهرها و حتی در روستاهای استان یک برنامه ریزی دقیق را برای رونق و فعالیت استارتاپ ها وشتاب دهنده ها را می طلبد که در این راستا نقش پارک علم و فناوری و حتی بخش خصوصی بسیار مهم است.
‏ وی ایجاد کسب و کار و رونق اشتغال و توسعه فعالیت دستگاه‌های اجرایی تخصصی این حوزه را یاد آور شد و افزود: در عصر حاضر با توجه به سرعت بالای رویدادها، باید ایده های ارایه شده در این حوزه قابل دفاع و پرورش باشد که راهکار مناسب ایجاد این فضا برای کسب و کار برتر با برگزاری جشنواره ایده های ثروت ساز در محیط دانشگاه محقق می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان توجه به فضای کسب و کار با توجه به زیرساخت ها و ظرفیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان به منظور توسعه اشتغال و رونق فضای کسب و کار را امری ضروری دانست وگفت: این آمادگی از سوی مجموعه مدیریت اقتصادی استان و سازمان برنامه ریزی و بخش خصوصی باید ارتقا یابد، تا مخاطبان این حوزه جهت فراهم شدن فضای کسب و کار ترغیب شوند.
ایشان با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی در این حوزه یادآور شد: باید پذیرفت که بیش از انتظار به دولت اکتفا کرده ایم،که بهتر است ارتقای حوزه ict و فناوری به صورت تخصصی تردر سطح استان دنبال شود تا با کمک برخی دستگاههای اجرایی در ایجاد فضای کسب و کار در این حوزه گام ارزشمندی در استان برداشته شود.
دکتر عسگری نقش دانشگاهها در تحقق و ایجاد کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات را مهم ارزیابی کرد و افزود: پویایی در دانشگاه ها می‌تواند کارآفرینی را به دنبال داشته باشد که بر این اساس با آسیب شناسی جدی‌تر در این حوزه و تعامل گسترده تر دانشگاه و مراکز اجرایی با تغییر برخی نگاه‌ها ودیدگاه‌ها می‌توان به نتایج مطلوبی در این زمینه دست یافت.
وی در پایان برنامه‌ریزی برای رونق استارتاپ ها و شتاب دهنده ها را در سال جاری در حوزه فناوری اطلاعات استان را مهم تلقی کرد و گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت های ict در شهرها و روستاهای استان یک فرصت طلایی برای ایجاد تولید و کسب و کار توسط پارک علم و فناوری استان و مراکز دانشگاهی است که حتی تامین منابع مالی این طرح ها و ایده ها باید به صورت شیوه جدید و نو باشد، تا قابلیت دفاع و پیشرفت ‌طرح را داشته باشد.
شایان ذکر است در این جلسه پس از ارایه گزارشی از فعالیت استارتاپ ها در استان توسط مدیر فناوری و زیرساخت‌های ارتباطاتی استان، جمعی از اعضای ستاد راهبردی توسعه و رونق فضای کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در جهت رفع موانع فعولیت این حوزه در استان پرداختند.
تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal