معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
888 واحد تولیدی استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند 1397/04/17
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
888 واحد تولیدی استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان :
 حشمت‌الله عسگری صبح یک‌شنبه در یک‌صد و دوازدهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه 888 واحد تولیدی استان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید شدند، ابراز داشت: با توجه به نام‌گذاری شعار سال به نام حمایت از کالای ایرانی در ستاد تسهیل به دنبال رفع موانع تولید هستیم تا با بازگشت واحدهای نیمه تعطیل به چرخه اقتصادی بتوانیم ضمن کاهش نرخ بیکاری به رونق استان کمک کنیم.
وی بابیان اینکه این واحدها پنج هزار و 410 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند، افزود: مساعدت و همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات قابل تقدیر است که با ارائه آن در قالب سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی و اجرای طرح‌های نیمه تمام توانستند در حل بخشی از مشکلات اقتصادی استان موثر عمل کنند.
دو هزار واحد تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید
معاون استاندار سمنان بابیان اینکه از این میزان تسهیلات 193 واحد به مبلغ چهار هزار و 299 میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت است، ابراز داشت: 659 واحد به مبلغ یک هزار و 110 میلیارد ریال در بخش کشاورزی از این تسهلات بهره‌مند شدند.
عسگری بابیان اینکه تاکنون دو هزار و 393 واحد تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید هستند، تصریح کرد: از این میزان یک هزار و 694 واحد تولیدی استان برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از 13 هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.
وی بابیان اینکه انتظار می‌رود علاوه بر مساعدت بانک ها واحدهای تولیدی نیز در بازپرداخت اقساط اهتمام کافی را داشته باشند، افزود: هنوز با بسیاری از واحدهای صنعتی و کشاورزی مواجه هستیم که از وجود سایت بهین یاب ناآگاه هستند که انتظار می‌رود واحدهای مربوط آن را راهنمایی کنند و از سوی دیگر بازرسان نیز به واحدهای دریافت‌کننده تسهیلات سر می‌زنند تا وام دریافتی آن‌ها در راستای تولید هزینه شده باشد.
اجرایی شدن 70 درصد مصوبات کارگروه ستاد تسهیل
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان بابیان اینکه تاکنون مشکلات 359 واحد تولیدی استان در جلسات کارگروه ‌بررسی‌شده است، ابراز داشت: تاکنون در این جلسات چهار هزار و 401 مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.
عسگری بابیان اینکه بیشترین مصوبات با 44 درصد پیرامون امور مالی و تسهیلاتی است، تصریح کرد: ایدواریم با ارائه تسهیلات مناسب به واحدهای تولیدی شاهد رونق تولید در استان باشیم.
وی بابیان اینکه 70 درصد کل مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا است، افزود: از میزان مصوبات 18 درصد زیربنایی، 16 درصد مالیات، 11 درصد تامین اجتماعی را شامل می‌شود که امیدواریم دستگاه‌های اجرایی برای رفع این مشکلات اهتمام کافی را داشته باشند.
در این جلسه مشکلات زیربنایی، مالیات و بانکی پنج واحد تولیدی استان بررسی شد .
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal