معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
نمایشگاه اقلام مورد نیاز مردم استان با تاکید بر تولیدات داخلی برگزار شود/ رشد بیش از 10درصدی قیمت در اقلام مورد نیاز مردم ممنوع است 1397/04/21
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
نمایشگاه اقلام مورد نیاز مردم استان با تاکید بر تولیدات داخلی برگزار شود/ رشد بیش از 10درصدی قیمت در اقلام مورد نیاز مردم ممنوع است
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل استانداری سمنان:
جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان به ریاست دکتر حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضورجمعی از مدیران و اعضای ستاد در محل سالن جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان در این جلسه با اشاره به شرایط موجود در بازار استان خاطر نشان کرد: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید ثبات و امنیت در بازار حکفرما بوده اما اخیرا پس از خروج امریکا از برجام و ایجاد نوسانات در بازار کالا و ارز شاهد ایجاد تلاطم در بازار بوده ایم که با نظارت‌های انجام شده علی رغم برخی معضلات آمارها نشان داده که بازار به ثبات نسبی دست یافته‌ و باید همه تلاش کنیم این دوره سخت را پشت سرگذاریم.
دکتر عسگری به بحث عرضه و تقاضای اقلام مورد نیاز مردم در بازار اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه فروشندگان در ثبات عرضه و تقاضا خوب مدیریت کردند و بازاریان پیشتاز در رشد قیمت برخی اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم نبودند،که این نشان می دهد که در زنجیره نظارت و توزیع اقلام مورد نیاز مردم در بازار دستگاه‌های اجرایی استان به هماهنگی خوبی رسیده اند.
وی با اشاره به موضوع بهبود کیفیت آرد استان جهت ارایه نان مطلوبتر به مردم استان خاطرنشان کرد: تلاش ها بر این نکته باید باشد که چرخه تولید نان در استان با کیفیت بیشتری به مردم عرضه شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به ابلاغ جدید دستورالعمل ها در رابطه با افزایش رصد نهادهای نظارتی در بازارهای استان تصریح کرد: تاکید دولت و رئیس جمهور در شورای عالی اقتصاد در این شرایط موجود، عدم افزایش قیمت کالا و خدمات تا بیش از ده درصد است که این امر باید اصل و محور جلسات تنظیم بازار در استان سمنان باشد.
دکتر عسگری با اشاره به لزوم هماهنگی بیشتر در کمیته تنظیم‌ بازار و تعزیرات استان خاطرنشان کرد: گزارشات و وضعیت بازار شهرستان ها به طور مرتب رصد و کنترل شود تا در نهایت به بهبود وضعیت بازار در استان منجر شود.
وی با قدردانی از ارائه گزارشات مطلوب دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار در استان تصریح کرد: انتظار می‌رود که گزارش رصد بازار استان برای جهت دهی و برنامه ریزی بیشتر در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد تا موانع مرتفع گردد و در این راستا پیشنهاد می‌گردد که با توجه به وضعیت موجود، نمایشگاه اقلام مورد نیاز مردم استان به ویژه در بحث لوازم خانگی و لوازم یدکی در راستای حمایت از تولیدات داخلی برگزار شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان با اشاره به مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور در مورد تفویض اختیارات دبیری این ستاد از وزارت جهادکشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: فرقی نمی‌کند که دبیری کارگره تنظیم بازار توسط چه دستگاهی انجام پذیرد، ولی منطق حکم می‌کند که با توجه به این نکته که بیشتر محصولات و اقلام مورد نیاز مردم در بخش های تحت نظارت جهاد کشاورزی تولید و توزیع می‌شود، این وضعیت پابرجا بماند کما اینکه سازمان صنعت و معدن نیز بیش از پیش نقش موثر خود را در این ستاد ایفا کرده است.
در این جلسه برخی از اعضای کارگره به ارائه گزارشی از وضعیت بازار استان پرداختند و تصمیماتی در جهت تنظیم بازار استان اتخاذ گردید.
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal