معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
همه تمرکز دولت بر ایجاد وتوسعه اشتغال در روستاهاست 1397/06/11
معاون هماهنگی امور اقنصادی استاندار سمنان:
همه تمرکز دولت بر ایجاد وتوسعه اشتغال در روستاهاست

به  گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
بیست و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال روستایی، عشایری و نیز جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،فرمانداران شهرستانهای استان، و اعضای کارگروه با هدف بررسی آخرین وضعیت طرح های فوق در استان صبح یکشنبه 11شهریورماه در محل سالن مدیریت بحران استانداری برگزار گردید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این جلسه با اشاره به رتبه کشوری استان در طرح های مصوب وانعقاد قرارداد دربحث اشتغالزایی روستایی و عشایری خاطرنشان کرد:وضعیت رتبه فعلی استان زیاد مطلوب نیست،که با تلاش بیشتر میتوان با پرداخت تسهیلات اندک اما به موقع ، رتبه برتر کشوری را کسب و رتبه فعلی را ارتقا داد.

دکتر حشمت اله عسگری تعامل بیشتر فرمانداری ها با دستگاههای مربوطه و بانک های عامل را رمز موفقیت اجرای این طرح در استان جهت رفع موانع موجود برشمرد و افزود:در طول تاریخ دولت ها در جمهوری اسلامی،این طرح با اهداف متعالی در روستاها بی نظیر است،اما متاسفانه برخی ها قصد دارند که با سیاست های دولت در این راستا با بی مهری برخورد کنند،هر چند که این طرح مورد محبت و عنایت مقام معظم رهبری نیز می باشدکه باید با تلاش بیشتر، این بی مهری ها را جبران کرد.

وی سپس با ارزیابی شرایط حال اقتصادی کشور یادآور شد:متاسفانه تلاطم بازار به دلیل افزایش نوسانات ارز سبب شد،روند طرح کمی کند پیش برود،و برخی از متقاضیان در اجرای طرح دچار تردید شوند،که انتظار می رود با عقلانیت دولت و برقرای ثبات در کشور،وضعیت فعلی بهبود یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با ذکر این نکته که تمام تمرکز دولت در راستای ایجاداشتغال پایدار در روستاهاست، یادآور شد:اجرای طرح فوق در روستاها، که با هدف ایجاد امید به زندگی و کاهش مهاجرت برنامه ریزی شده،لازم است با تعامل بیشتر دستگاههای اجرایی به شدت توسط مدیران دنبال گردد،و یقین بدانید که جایگاه و سمت های مسئولین با این تعاملات تضعیف نمی گردد،بلکه در راستای خدمت به مردم و حل مشکلات آنها ارتقا هم می یابد.

وی در پایان ضمن تاکید بر رفع ابهامات متقاضیان در اجرای مطلوبتر این طرح در استان تصریح کرد:برخی طرح ها نیاز به بازنگری و مطالعه بیشتر و برخی نیز نیازمند جایگزینی متقاضیان صاحب صلاحیت است که انتظار می رود با جدیت بیشتر کسب رتبه برتر کشوی در اجرای این طرح ملی حاصل شود.
تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal