معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
با تکیه بر توان داخلی واتکابه نیروهای متخصص،باید در جهت رفع موانع تولید و اشتغال در استان گام برداشت 1397/06/20
معاون استاندار سمنان:
با تکیه بر توان داخلی واتکابه نیروهای متخصص،باید در جهت رفع موانع تولید و اشتغال در استان گام برداشت
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این جلسه با اشاره به این نکته که اشتغال پایدار در استان بر پایه حمایت از افزایش ظرفیت تولید در صنایع کوچک و متوسط استان برنامه ریزی شده،خاطرنشان کرد:امروز نگاه اصلی در ایجاد فرصت های شغلی باید بر محور، توجه به مقوله تولید باشد که برای این کار باید از صنایع کوچک با اولویت بیشتر حمایت کرد،تا شاهد ایجاد اشتغال پایدارتری باشیم.
دکتر حشمت اله عسگری با اشاره به لزوم حمایت قاطعانه مسوولان با تمام توان از سرمایه گذاران یادآور شد:در این شرایط فعلی اقتصادی،حمایت از سرمایه داران به سود چرخه تولید و ایجاد اشتغال است.
وی با انتقاد از عدم تناسب رشته های فارغ التحیصلان‌ بیکار با نیاز بازارکار استان اظهار داشت:ازآنجائیکه،رسالت مراکز آموزشی و سازمان فنی و حرفه ای این است که افراد را کاردان و از تجربه کافی برخوردار کند تا جویندگان کار با فراگیری آموزش لازم وارد بازار کار شوند،انتظار میرود که در راستای حمایت از تولید و اشتغال در استان اقداماتی انجام گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،با تاکید بر این نکته که دیگر، نباید تنها منتظر بودجه های دولتی و اشتغال اداری برای جوانان جویای کار بود،تصریح کرد:باید با مدیریت صحیح و رفع خلاهای موجود، از ظرفیت ها و منابع مالی استان استفاده کرد و با تکیه بر توانمندی داخلی در جهت رفع موانع تولید و اشتغال گام برداشت.
عسگری در ادامه سخنان خود به اقدامات انجام شده در ارایه تسهیلات به طرح های روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود:کمیته اشتغال در مسیر تحول در اشتغال آفرینی به ویژه در روستاهاجدی است و مشکلات سرمایه گذاران را به طور کامل پیگیری می کند.
وی با تاکید بر جذب منابع و سرمایه گذاری های افراد علاقه مند با بهره گیری از قابلیت های هر شهرستان‌ اظهار داشت: جدی ترین برنامه در حوزه صنعت، افزایش ظرفیت است به گونه ای که با استفاده از بسترهای موجود، نیروی کار،بتوانیم تولید واحدهای استانی را افزایش دهیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان سخنان خود گریزی به موانع و مشکلات بخش کشاورزی استان زد و گفت:نبود شرکت توسعه صادرات و فروش از مهم ترین مشکلات بخش کشاورزی استان است، که امروز باید برای توسعه صادرات و فروش محصولات کشاورزی از جمله پسته برنامه ریزی بهتری کنیم،چرا که تولید محصولات باکیفیت در بسته بندی مناسب بازدهی بخش کشاورزی را چند برابر افزایش می دهد و پیشرفت چشمگیری در این حوزه ایجاد می کند.
شایان ذکر است در این جلسه مشکلات برخی واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری در استان از جمله واحد تولیدی سیمان بیارجمند با حضور امام جمعه این منطقه،بررسی و تصمیماتی جهت رفع موانع تولید و اشتغال در این واحدها اتخاذ گردید.
تعداد بازدید: 41
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal