معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
هفته پژوهش فرصت مناسبی برای ارایه توانمندی های استان در ارائه ایده های برتر و عملیاتی نمودن آن است/لزوم استقرار و ایجاد یک بانک مساله در دانشگاه‌ها الزامی است 1397/08/13
معاون استاندار سمنان:
هفته پژوهش فرصت مناسبی برای ارایه توانمندی های استان در ارائه ایده های برتر و عملیاتی نمودن آن است/لزوم استقرار و ایجاد یک بانک مساله در دانشگاه‌ها الزامی است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

 سومین جلسه کارگروه آموزش و پژوهش و فناوری استان در سال جاری به ریاست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور اعضای این کارگروه تخصصی، شنبه 12 آبانماه در محل سالن کوثر استانداری سمنان برگزار گردید.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به ارایه توانمندی ها و پتانسیل های حوزه صنعت و دانشگاه در هفته پژوهش یادآور شد:باید طرحی نو در جهت فعال کردن ذهن کنجکاو کسانیکه میتوانند در راستای فناوری های نوین ایده و طرح دهند،برداشته شود.

 حشمت الله عسگری نقش دانشگاهها،مراکز رشد و پارک علم و فناوری،سازمان فنی و حرفه ای و آموزش وپرورش را در جهت ارتقای سطح پژوهش و تحقیق مهم ارزیابی کرد و گفت:نمایشگاه اخیر اختراعات و ابداعات در استان نشان داد،که با کمترین دغدغه و هزینه میتوان اقدامات موثری در جهت توسعه علمی و پژوهشی در استان برداشت.

 وی ضمن تاکید بر هدفمند نمودن،کار پژوهش در استان به ارایه برخی پیشنهادات در راستای تقویت این حوزه پرداخت و افزود: مراکز دانش بنیان و پارک های علم وفناوری در استان افزود:در حال حاضر یک حلقه مفقودی بین پژوهش و نیاز واحدهای تولیدی وجود دارد،که انتظار میرود با ایجاد و استقرار مرکزی در دانشگاهها بنام بانک مساله بتوان گروههای علمی و پژوهشی را با کمک بخش خصوصی با واحدهای تولیدی و صنعتی بیشتر هماهنگ کرد،تا به نتایجی دست یافت.

 معاون هماهنگی‌ امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری دومین پیشنهاد در جهت حفظ و کرامت پژوهشگر را،برگزاری روز پژوهش توام با صاحبان صنعت و مراکز علمی و دانشگاهی برشمرد و گفت:فضای علمی و پژوهشی باید با حضور صاحبان صنعت و تولید گرم و پویا باشد.

عسگری در ادامه به موضوع درهای باز دانشگاه به روی دانش آموزان و مهارت آموزان به عنوان سومین پیشنهاد در جهت ارتقای سطح علمی و پژوهشی استان اشاره کرد و افزود:مراکز رشد و پارک علم و فناوری باید محلی برای ارایه ایده ها و تبادل اطلاعات علمی دانش آموزان و مهارت آموزان در راستای شناسایی توانمندی های آنان باشد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، برگزاری جشنواره ایده برتر و فعالیت های استارتاپ ها را چهارمین پیشنهاد در راستای تقویت و گسترش حوزه پژوهش در جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد:انتظار میرود که ایده ها و پژوهش ها به سمت و سویی سوق پیدا کند،تا نظرهای واحدها و صاحبان تولید تامین شود و برای آنها مشتری لازم وجود داشته باشد.

 وی در پایان هفته پژوهش را فرصت مناسبی برای ارایه توانمندی های مراکز رشد و پارک علم و فناوری برشمرد و اظهار داشت:برگزاری میزگردها و دورهمی پژوهشی،تجلیل و معرفی دستگاههای برتر در حوزه پژوهش در استان میتواند روند این حوزه را در استان عملیاتی نماید.
@OSTSEMNAN
تعداد بازدید: 84
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal