معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
سرانه تفریحات در جامعه ایرانی  بسیار کم است 1397/10/20
معاون استاندار:
سرانه تفریحات در جامعه ایرانی بسیار کم است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
حشمت الله عسگری در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اظهار کرد: برای درک این شکاف کافی است که بدانید سرانه تفریحات هر خانواده از دهک پایین جامعه 63 هزار تومان و در خانوارهای دهک بالا به طور متوسط سه میلیون و 100 هزار تومان است.
وی میانگین سرانه هر خانوار ایرانی برای تفریحات را 800 هزار تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: این رقم، سرانه بسیار پایینی است.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با بیان اینکه هر خانواده به طور متوسط تنها 800 هزار تومان صرف تفریح می کند اضافه کرد: این رقم در بین دهک پایین جامعه به 63 هزار تومان می رسد و تفاوت و اختلاف ملموس سرانه تفریحات در بین دهک های پایین و بالای جامعه نشان از شکاف در این بخش دارد.
عسگری سرانه تفریحات دهک بالای جامعه را بیش از سه میلیون و یک صد هزار تومان به ازای هر خانواده از دهک بالای جامعه برشمرد و افزود: باید در راستای کاهش این اختلاف تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه سهم تفریحات از هزینه های خانواده تنها دو درصد است اظهار کرد: از همین رو ورزش و جوانان باید همه تلاش خود را برای توجه بیشتر به ورزش همگانی به کار بگیرد.
عسگری با اشاره به انتظارات بالا از ورزش استان گفت: اتظار ما این است که سهم ورزشکاران استان از افتخارات ملی و بین المللی افزایش بیشتری بیابد و در همین ارتباط آمادگی داریم این اداره کل را پشتیبانی کنیم.
تعداد بازدید: 59
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal