معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
نمایشگاه توانمندی روستاییان  وعشایر فرصتی برای معرفی استان سمنان است 1398/05/20
معاون هما هنگی امور اقتصادی استاندار سمنان تاکید کرد:
نمایشگاه توانمندی روستاییان وعشایر فرصتی برای معرفی استان سمنان است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان    
حشمت الله عسگری ظهر یک‌شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه یکی از طرح‌های مهم دولت در حوزه معیشت روستائیان و عشایر، طرح توسعه اشتغال روستائیان و عشایر است، ابراز داشت: این اقدام پیکره‌های اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرارداد لذا نمایشگاه دستاوردهای روستاییان و عشایر کشور در به نمایش درآوردن این اقدام ارزشمند دولت بسیار حائز اهمیت است و استان سمنان باید به نسبت سنوات گذشته حضور جدی‌تر و پرشورتری در آن داشته باشد.

وی ضمن بیان اینکه مردمی بودن برنامه‌ها یکی از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی است، افزود: برگزاری این گونه اقدامات می‌تواند میزان مشارکت مردم و روستاییان در اقتصاد ملی و ارزیابی محوریت حضور مردم را در برنامه‌های دولت مشخص کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید از تمام توان خود برای حضور موثر در نمایشگاه بهره گیرند، ابراز داشت: شرکت در نمایشگاه باید جدی گرفته شود و در همین راستا از دستگاه‌ها و مدیران فعال در نمایشگاه در جلسه اقتصاد مقاومتی تقدیر و باکسانی که در این امر قصور کنند برخورد خواهد شد.

عسگری بابیان اینکه نهادهای حمایتی، بهزیستی و کمیته امداد باید مشارکت جدی در برگزاری نمایشگاه داشته باشند، تصریح کرد: ‌دستگاه‌های اجرایی باید دقت کنند تا در بحث حضور در نمایشگاه هزینه‌ای به متقاضیان خرد تحمیل نشود و همه دستگاه‌ها مدیریت و تدبیر کنند و زمینه‌ای فراهم شود تا بهترین‌ها در نمایشگاه حضور یابند و کسی از مشارکت مایوس نشوند.

وی ضمن بیان اینکه وجود نمایشگاه‌ها فرصتی برای معرفی و شناساندن پتانسیل‌های استان به کشور است، افزود: مدیران در سطوح ‌مختلف باید استان سمنان را خوب بشناسند، چراکه معرفی استان نیازمند شناخت و اشرافیت کامل بر ظرفیت‌های منطقه است و لذا باید در نمایشگاه ظرفیت‌های ناشناخته استان به نحو مطلوب معرفی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه برچسب‌ها و بروشورهای مختلف برای معرفی محصولات باید ارائه شود، ابراز داشت: بسته‌بندی‌های ارائه‌شده باید با اطلاعات مکتوب، مشتری‌پسند، قابل دفاع و در شان ملی و برخوردار از استانداردهای لازم باشند.

عسگری با ابراز اینکه در غرفه اشتغال روستایی باید تسهیلات پرداخت‌شده و عملکرد روستاها به نحو مطلوب برای ارایه خدمات دولت عرضه شود، در ادامه تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی محور کار هستند و باید بخش‌های دیگر پشتیبانی و کمک کنند، بانک‌ها نیز دستگاه‌هایی را که تسهیلات دریافت کردند را در این راستا هدایت کند.

وی افزود: نقش تعاونی‌ها باید به طور مطلوب منعکس شود چراکه تعاونی‌ها در استان سمنان عملکرد بسیار خوبی داشته و تمایل مردم به تشکیل تعاونی در حوزه‌های مختلف بسیار زیاد است ودر کمتر استانی مردم در فعالیت‌های اقتصادی این‌چنین با یکدیگر مشارکت می‌کند و این ظرفیت شاخص استان به شمار می‌رود و باید نقش تعاونی‌ها پررنگ دیده شود.
تعداد بازدید: 51
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal