معاونت توسعه مدیریت و منابع
استانداری سمنان
ENGLISH
توسعه شهرک‌های کشاورزی و گلخانه‌ای در استان سمنان 1398/06/25
معاون استاندار اعلام کرد:
توسعه شهرک‌های کشاورزی و گلخانه‌ای در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، حشمت‌الله عسگری در سومین جلسه کارگروه توسعه شهرک‌های کشاورزی این استان با اعلام این خبر اظهار کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از مهمترین اولویت‌های این استان در بخش کشاورزی است.

وی از توسعه شهرک‌های کشاورزی و گلخانه‌ای به عنوان یکی از کلیدی‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای در استان نام برد و افزود: جهادکشاورزی و دستگاه‌های ذی‌ربط موظفند با توجه به اهمیت موضوع، به صورت ویژه برای تحقق برنامه‌های این بخش و گسترش کشت گلخانه‌ای در استان برنامه‌ریزی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به کمبود منابع آبی در کشور و استان خاطرنشان کرد: جلوگیری از هدر‌رفت منابع آبی و بهینه‌سازی مصرف آن در بخش کشاورزی، یکی از مواردی است که ضرورت اجرای طرح توسعه شهرک‌های کشاورزی و تقویت کشت گلخانه‌ای و توسعه کمی گلخانه‌ها را بیش از یش در این استان نمایان می‌کند.

وی از حمایت ویژه استان از سرمایه‌گذاران این بخش خبر داد و گفت: خوشبختانه از لحاظ تامین منابع و پشتیبانی مالی نیز در استان‌ مشکلی وجود ندارد و آمادگی داریم تا به سرمایه‌گذارانی که آورده مالی و طرح‌های اولویت‌داری در این حوزه دارند، تسهیلات ارزان‌قیمت اعطا کنیم.

عسگری بر لزوم حمایت فرمانداران از طرح‌های مرتبط با توسعه شهرک‌های کشاورزی تاکید و تصریح کرد: شهرستان‌های هشت‌گانه استان از ظرفیت خوبی در این بخش برخوردارند لذا از فرمانداران و ادارات جهادکشاورزی شهرستان‌ها خواسته شده همه توان خود را در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای به‌کار گیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان بر ضرورت همراهی و سهیل‌گری شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها با صاحبان طرح‌های این بخش تاکید و اظهار کرد: باید این شوراها به‌عنوان عالی‌ترین شورای تصمیم‌گیر این بخش در شهرستان‌ها، ضمن همسویی با صاحبان طرح‌ و ایده در راستای تحقق اولویت‌های هشت‌گانه توسعه استان گام بردارند .

تعداد بازدید: 1840
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان كدپستي : 3514799611     تلفن: 4-33443560-023     فكس: 33443506-023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان میباشد.
Powered by DorsaPortal